Manifesto | Grow Up! Reklam Ajansı - Çorlu - Dijital Reklamcılık
logo-mini

Manifesto

Hazırlayın Patlamış Mısırları

Hem reklam vereni hem de reklam verenin hedef kitlesini mutlu etmeye çalışmamız gerektiğini iyi biliyoruz. Ancak reklam verenin ben böyle bir şey istiyorum dediğinde bunun hedef kitle açısından doğru olmadığını düşünüyorsak, hazırlayın patlamış mısırları çünkü uzun tartışmalar başlıyor ve başrolde biz varız.

Logoyu bi tık küçültelim

Bazen logoyu bi tık büyütmek yerine neden bir tık küçültmek gerektiğini anlatıyoruz.
+ Bana oradan bir broşür lazım ağabeyciğim
– Tabi ağabey hemen a4 mü yoksa ortadan kıralım mı ?
laflarıyla harcanılan zamanı “sizin için uzun uzadıya çalışıp hazırladığımız” pazarlama planlarının almasını hedefliyoruz. Hayal kurmuyoruz, hayal satmıyoruz, hedefliyoruz.

Meziyetlerimiz – Eziyetleriniz

Biz masaya oturduğumuz da bizden biri değil SİZDEN biri oluyoruz. Fikirlerimizi size açık açık söylüyoruz çünkü biz ”Grow UP!’ mız da para değil fikir tutuyoruz. Biz yaratıcılık meziyetlerimizi, sizin ” acaba ” eziyetlerinizden kurtarmak için kullanıyoruz.

Hokus – Pokus

7 yaşında ki Berke Can’ dan 77 yaşında ki Hilmi Amca’ ya kadar etrafımızda gördüğümüz insanların neredeyse hepsinin sahip olduğu sosyal medya mecralarının pazarlama noktasında ne denli önemli olduğunu size anlatabilmek için saatler harcayabiliriz. Paylaş tuşunun ne menem sihirli bir değnek olduğunu size hokus (doğru içerik) pokus (doğru odaklama) yaparak gösterebiliriz.

Bi Eros Değil

Açık hava reklamlarında onu da yazalım bunu da yazalım dediğiniz de onu da yazmayalım bunu da yazmayalım diyebiliriz. Ama bunu durduk yere söylemeyiz. Varsa bir bildiğimiz size söyleriz, yoksa da gidip öğreniriz. İnternet sitelerinin ilk görüşte aşka inandığını biliriz. O yüzden Eros’ un oku kadar etkili olamasak ta internet sitelerinizi en az Eros kadar sıkı çalışarak hazırlayabiliriz.

 

Yani özetle; Bazı şeylerin değişmesi için ”bazı şeylerin değişmesi” gerektiğine inanırız.

Saygılarımızla,
Grow Up!